Mobiilirakendus muudab omavalitsustega suhtlemise lihtsamaks

Regionaalministri valitsemisala tellimusel on valminud tasuta mobiilirakendus „Anna teada“, mille abil saavad inimesed silma hakanud heakorraprobleemidest kohalikku omavalitsust teavitada.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on mobiilirakenduse eesmärk luua juurde üks lihtsalt kasutatav kanal, mille abil saavad inimesed omavalitsusega suhelda. „Väga paljudel inimestel on nutitelefon pidevalt taskus, seepärast lõimegi juurde ühe kanali, kuidas näiteks võssa kasvanud liiklusmärgist või lõhutud pargipingist omavalitsusele võimalikult lihtsalt teada anda,“ rääkis Kiisler. Rakenduse kasutaja saab märkida kaardil probleemi asukoha, kirjutada lühikese selgituse ning lisada foto. Rakendus teeb inimese asukoha järgi kindlaks, millise omavalitsuse territooriumile probleem jääb ja saadab info selle dokumendiregistrisse või üldisele e-posti aadressile.

Lähiajal uuendatakse ka ühise veebiplatvormi versiooni, siis on kõigil neil, kes kasutavad kohalike omavalitsuste teenusportaali (KOVTP) võimalik need andmed ka oma kodulehel kaardil kuvada. Rakenduse haldamine kohalikule omavalitsusele kulusid kaasa ei too.

Mobiilirakenduse „Anna teada“ valmistas GoSwift OÜ ning seda rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist. Nutilahenduse maksumus koos käibemaksuga oli 18 840 eurot.

Rakendus sobib nii Android kui ka Apple iOS operatsioonisüsteemidega nutitelefonidele. Lisainfot kodulehelt http://kov.riik.ee/annateada/.

Lisainfo:
regionaalministri valitsemisala kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakonna juhataja at Margus Lehesaar 6125176

Kaili Uusmaa
siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna pressinõunik
kaili.uusmaa@siseministeerium.ee
612 5031, 50 87370

Postitatud Määratlemata