TASUTA veebitoimetaja koolitus ametnikele!

Hea kolleeg,
 
Informatsiooni oma veebilehel avaldamine teeb selle ühe hetkega tarbitavaks kogu maailmas – aga kas ikka kõigile, kes seda soovivad?
Kahjuks see päris nii ei ole. Veebilehel oleva info lugemisega võib probleeme olla nii nutitelefonide kasutajatel, algajatel ja eakatel internetikasutajatel kui ka puudega inimestel.
 
Selleks, et kõik inimesed informatsioonile ja teenustele võrdselt ligi saaks, tuleb veebilehe tellimisel, arendamisel ja sisustamisel järgida teatud põhimõtteid, mis on koondatud rahvusvaheliselt tunnustatud standardisse „Veebi sisu juurdepääsetavussuunised“ (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0). Mainitud standardi rakendamiseks on valmimas eestikeelsed rakendusjuhised, mida tutvustatakse kahel tasuta koolitusel: 
 
·         11. novembril Tallinnas (Tallink City Hotel, A. Laikmaa 5) (registreerida saab kuni 24. oktoobrini, kohtade arv piiratud)
·         12. novembril Tartus (Dorpat Konverentsikeskuses, Soola 6) (registreerida saab kuni 24. oktoobrini, kohtade arv piiratud)
   
Koolitused on suunatud asutuse veebilehe eest vastutavatele inimestele (veebitoimetajad, veebilehe tehniline tugi).
 
Praktilisel koolitusel tutvustatakse veebi sisu juurdepääsetavussuuniseid ja nende rakendamist ning käsitletakse järgmiseid teemasid:
·         Mis on veebi juurdepääsetavussuunised ja mis juhtub, kui neid ei järgita?
·         Missugused on peamised probleemid Eesti avaliku sektori veebilehtedel, mis takistavad informatsiooni kättesaamist?
·         Mida saab veebitoimetaja teha, et veebileht oleks võimalikult paljudele kasutatav?
 
Koolitus algab mõlemal päeval kell 13.30 ning lõpeb kell 16.45, täpsem ajakava saadetakse registreerunutele mõned tööpäevad enne koolitust.
 
Koolitusel tuleb osalejatel hinnata ka erinevate veebilehtede probleeme ja nende lahendamisvõimalusi läbi proovida, seetõttu on soovitatav oma sülearvuti kaasa võtta.
 
Koolitust viivad läbi WCAG 2.0 rakendusjuhendi autorid Riivo Lepp ja/või Tõnu Tomik (I&T Advisor OÜ).
 
WCAG 2.0 rakendusjuhend koostatakse ja koolitused korraldatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel Euroopa Liidu struktuurivahendite programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.
 
Kohtumiseni koolitusel!
 
Lisainfo:
Katrin Hänni
Riigi infosüsteemide osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
639 7604 
WcAG
pildi allikas : www.siteimprove.com
Sildid
Postitatud KOVTP; sisuhaldus